Practice Adding Money

deck thumbnail

by Annie's Classroom

Price: 250 points or $2.5 USD

Subjects: math,measurementAndData,money

Grades: 1,2,3

Description: In this adding money activity, students will be adding up the prices of snacks to find their total.